הריבית הנמוכה אינה עוזרת לעסקים

יש גוף אחד שיכול להוביל את העסקים לצמוח, לא הבנקים או בנק ישראל, אלא המדינה. מדיניות הריבית הנמוכה נוצרה בשיא המשבר הפיננסי, ב 2008, במטרה לעודד צמיחה. ההנחה היתה שעסקים שישלמו פחות על החזרת ריביות, יוכלו להשקיע יותר בצמיחה. האם במבט לאחור זה אכן עובד?

להמשך קריאה

ראיון עם אלחנן- התוכנית הכלכלית

אלחנן נעם, מנכ"ל ומייסד קרן איתן, מתראיין בתכנית הכלכלית עם עודד לבינסון ומספר על השקעת הגופים המוסדיים בחו"ל ועל היכולות המוגבלות של עסקים לגייס אשראי לטווח ארוך..

להאזנה

מכרז – השקעה בעסקים בינוניים

מאות מיליוני שקלים בדרך לעסקים הבינוניים: הרשות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה דיווחה היום (ב') כי 14 גופים משתתפים במכרז שהיא מקיימת לקראת הקמת שתי קרנות ..

להמשך קריאה

כחלון איפה ההגיון?

אלחנן במאמר נוקב בעיתון גלובס על הסכנה בהחלטה להעלות את מס הרכישה על דירות להשקעה (דירה שנייה ויותר). האם בטווח הארוך, זה באמת מהלך שעשוי להוריד את מחירי הדירות או להיפך? מה תהיה השפעתו על שוק הדירות להשכרה?

להמשך קריאה

המדריך לקנייה/מכירה של עסק קטן

כשמדברים על מיזוגים ורכישות אנחנו נוטים לחשוב על עסקאות בין חברות גדולות אבל רבים מהעסקים שמתמזגים, נמכרים וקונים אלה את אלה הם דווקא העסקים הקטנים והבינוניים. לעסקאות אילו יש כללים משלהן. קבלו מדריך מקוצר לקונה ולמוכר של העסק הקטן…

להמשך קריאה

כלכלה אמיתית או כסות חברתית?

אלחנן במאמר דעה על התוכניות החדשות של האוצר בתחום הדיור, שכר הבכירים או דמי הניהול, עוטות על עצמן כסות חברתית. בחינה מדוקדדת יותר מראה כי הן בעיקר פוגעות ביזמות הפרטית ומנפחות את מפלצת הבירוקרטיה. חוסר הניסיון של הפוליטיקאים הצעירים נותן אותותיו..

להמשך קריאה