ראיון עם אלחנן- התוכנית הכלכלית

אלחנן נעם, מנכ"ל ומייסד קרן איתן, מתראיין בתכנית הכלכלית עם עודד לבינסון ומספר על השקעת הגופים המוסדיים בחו"ל ועל היכולות המוגבלות של עסקים לגייס אשראי לטווח ארוך..

להאזנה

עסקים בינוניים, הזדמנויות גדולות

הכלכלה הישראלית מוטה לטובת עסקים גדולים , אולם דווקא שגשוג העסקים הקטנים והבינוניים יביאו לצמיחה מהירה ובת קיימא. כך אפשר לטפל בבעיות העיקריות..

להמשך קריאה

מכרז – השקעה בעסקים בינוניים

מאות מיליוני שקלים בדרך לעסקים הבינוניים: הרשות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה דיווחה היום (ב') כי 14 גופים משתתפים במכרז שהיא מקיימת לקראת הקמת שתי קרנות ..

להמשך קריאה

כחלון איפה ההגיון?

אלחנן במאמר נוקב בעיתון גלובס על הסכנה בהחלטה להעלות את מס הרכישה על דירות להשקעה (דירה שנייה ויותר). האם בטווח הארוך, זה באמת מהלך שעשוי להוריד את מחירי הדירות או להיפך? מה תהיה השפעתו על שוק הדירות להשכרה?

להמשך קריאה

המדריך לקנייה/מכירה של עסק קטן

כשמדברים על מיזוגים ורכישות אנחנו נוטים לחשוב על עסקאות בין חברות גדולות אבל רבים מהעסקים שמתמזגים, נמכרים וקונים אלה את אלה הם דווקא העסקים הקטנים והבינוניים. לעסקאות אילו יש כללים משלהן. קבלו מדריך מקוצר לקונה ולמוכר של העסק הקטן…

להמשך קריאה

כלכלה אמיתית או כסות חברתית?

אלחנן במאמר דעה על התוכניות החדשות של האוצר בתחום הדיור, שכר הבכירים או דמי הניהול, עוטות על עצמן כסות חברתית. בחינה מדוקדדת יותר מראה כי הן בעיקר פוגעות ביזמות הפרטית ומנפחות את מפלצת הבירוקרטיה. חוסר הניסיון של הפוליטיקאים הצעירים נותן אותותיו..

להמשך קריאה

נקמה מוסדית מתוקה

דיבורים על סיוע לעסקים קטנים ובנוניים הפך לאחרונה לבון-טון של מקבלי ההחלטות. משרד האוצר יוזם קרן מימון של 600 מליון ש"ח לעסקים אילו, גם משרד הכלכלה פועל בנושא. האם באמת ישנה הבנה אמיתית שעסקים אילו עשויים להיות מנוע צמיחה משמעותי במשק הישראלי?

להמשך קריאה

לא רק אשראי

הקרן ההשקעות הישראלית "קרן איתן" מביאה עימה בשורה חדשנית לעסקים הבינוניים בתחומי התעשיה, המסחר והשירותים – לא רק הזרמת מימון ואשראי, אלא גם סיוע בניהול ובייעול תהליכים עסקיים, תחת מטריה אחת, במטרה להגיע לצמיחה בת קיימא. ראיון עם מייסד ומנהל הקרן, אלחנן נעם…

להמשך קריאה

הריבית הנמוכה אינה עוזרת לעסקים

יש גוף אחד שיכול להוביל את העסקים לצמוח, לא הבנקים או בנק ישראל, אלא המדינה. מדיניות הריבית הנמוכה נוצרה בשיא המשבר הפיננסי, ב 2008, במטרה לעודד צמיחה. ההנחה היתה שעסקים שישלמו פחות על החזרת ריביות, יוכלו להשקיע יותר בצמיחה. האם במבט לאחור זה אכן עובד?

להמשך קריאה